تحقیق شوراي نگهبان، وظايف، چالش ها و راهبردها

دسته بندي : علوم انسانی » معارف اسلامی
دانلود تحقیق با موضوع شوراي نگهبان، وظايف، چالش ها و راهبردها،
در قالب word و در 10 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
مقام معظم رهبري شوراي نگهبان را عماد ملت و دين و مايه اطمينان و سكينه قلب مومنين دانسته، و  در ديدار با اعضاي محترم اين شورا فرمودند: «شوراي نگهبان يك صافي است براي آن كه نگذارد ناخالصي وارد اركان نظام بشود.» 
با ثبت نام افراد و شخصيت هاي مختلف سياسي،  فرهنگي و اجتماعي براي كانديداتوري مجلس هشتم، مرحله اي ديگر از رقابت انتخاباتي در بين شخصيت ها و گروه ها و جريانهاي سياسي در حال رقم خوردن است. آرام آرام ائتلاف ها و آرايش هاي مختلف سياسي در حال نهايي شدن و گزينش راهبردها و تاكتيك هايي براي حضور در ساختار قدرت از يك منظر و آمادگي براي خدمت از سوي ديگر مي باشند. 
ائتلاف حداكثري و مطالبات حداقلي، حركت در سايه سار بزرگان دين و كشور، تكيه بر شعار اعتدال و ميانه روي و استفاده از نيروهاي معتدل در مرحله رقابت جهت پيروزي، تغيير موضع از حالت اپوزيسيون نظام به منتقد، هدايت و راه اندازي پروژه ناكارآمد نمايي دولت نهم،  سناريوسازي براي اختلاف افكني بين اصولگرايان، القاي شرايط بحراني و ويژه در كشور و بزرگ نمايي تهديد خارجي، جنگ رواني در خصوص تشديد تورم و گراني و دامن زدن به مطالبات صنفي و قومي و ايجاد ترديد و شبهه در مورد سلامت انتخابات و تاكيد بر لزوم استفاده از ناظرين بين المللي و ساماندهي هجمه  ناجوانمردانه عليه شوراي نگهبان در آستانه انتخابات مجلس هشتم و... قسمتي از ليست بلند بالاي راهبردها و تاكتيك هاي جريان هاي سياسي افراطي و غير همسو با نظام در داخل مي باشد كه به اشاره و تاييد شبكه هاي قدرت و ثروت جهاني در حال پياده سازي در داخل ايران است. 
در بين انبوه راهبردهاي فوق الاشاره هجوم همه جانبه به شوراي نگهبان از اهميت بسزايي به لحاظ تاثيرگذاري و جايگاه خطير اين شورا در صيانت از منافع ملت و استقلال و اسلاميت كشور برخوردار است. زيرا شوراي نگهبان به عنوان بخشي از قوه مقننه نظام جمهوري اسلامي ايران نقش صافي نظام اسلامي در گزينش افراد مسئول نظام را ايفا مي نمايد.... 

دسته بندی: علوم انسانی » معارف اسلامی

تعداد مشاهده: 60 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 10

حجم فایل:47 کیلوبایت

 قیمت: 15,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب word و در 10 صفحه، قابل ویرایش.