پاورپوینت آشنایی با مبانی اقتصاد دانش بنیان

دسته بندي : عمومی » سایر
دانلود پاورپوینت آشنایی با مبانی اقتصاد دانش بنیان،
با فرمت ppt و در 40 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
مقدمه:
تحولات پیچیده و سریع چند دهه اخیر و نیز شتاب گیري روند جهانی شدن موجب شده است تا جوامع گوناگون تلاش کنند تا بیش از پیش خود را براي پذیرش تحول آماده کنند.
امروزه کشورهاي توسعه یافته اي که با مدیریت کارآمد یادگیري ، پژوهش و نوآوري طی نگرشی نظام مند به اقتصاد هاي دانش محور دست یافته اند، عملاً با استفاده از توسعه ي فناوري ها و افزایش بهره وري توانسته اند تولید کالا و خدمات خود را بهبود و ارزش افزوده ي اقتصادي خود را فزونی بخشند.
بسیاري از کشور هاي در حال توسعه براي دستیابی به اینگونه اقتصادهاي نوین، مبتنی بر دانایی در قرن بیست و یکم به تکاپو افتاده و تلاش دارند تا بسترها و زیر ساخت هاي لازم را براي طراحی و استقرار اینگونه نظام‌ها پدید آورند .
اقتصاد دانش محور
واژه اقتصاد دانش محور و اقتصاد اطلاعات در دهه 1960 وارد ادبيات اقتصادي آمريكا شد
 اما تحولات دهه نود، اين واژه را تجديد و احيا نمود. هر چند تلاش‌هاي زيادي براي شاخص‌سازي در سازمان همكاري و توسعه اقتصادي (OECD) در زمينه‌ي اقتصاد دانش محور انجام داد؛ ولي تا سال 1995 به جمع بندي كاملي نرسيد، تا اينكه در OECD در همين سال براي اولين بار چارچوب مدوني از واژه اقتصاد دانش محور در قالب سند وزارتي كميته سياستگذاري علم و فناوري كانادا منتشر شد.از اين دهه به بعد تلاش‌هاي بسيار گسترده‌اي در گسترش، تقويت و تلفيق مفهوم اقتصاد دانش محور انجام شد و مرزهاي اقتصاد دانش محور با اقتصاد توليد محور روشن گشته است.
اقتصاد دانش محور، اقتصادي است كه در آن توليد، توزيع و استفاده از دانش، منبع اصلي رشد و ايجاد ثروت است. این اقتصاد شكل غالب اقتصادهاي قرن بيست و يكم خواهد بود كه دولت‌ها در طراحي نظام‌هاي خط‌مشي‌گذاري آن نقش مهم استراتژيك دارند. زمينه‌هاي فني، اجتماعي و فرهنگي لازم براي توليد، كاربرد و اشاعه دانش و شكل‌گيري امواج نوآوري جامعه براي مشاركت در اقتصاد دانش محور، دستورالعمل‌هايي هستند كه بايد از سوي خط‌مشي‌گذاران قرن بيست و يكم مورد توجه باشند
سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه “OECD” ترکیه را بعنوان دومین قدرت اقتصادی بزرگ اروپا، در سال ۲۰۵۰ نشان داده است.
دسته بندی: عمومی » سایر

تعداد مشاهده: 1628 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 40

حجم فایل:2,830 کیلوبایت

 قیمت: 30,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب ppt و در 40 اسلاید، قابل ویرایش.